Nazwa użytkownika

Stronę napędza Drupal

Jesteś tutaj

Strona główna

zabieg liposukcji

Co trzeba wiedzieć decydując się na zabieg liposukcji ?

efekty liposukcji

Jedną z najważniejszych rzeczy przy podejmowaniu decyzji o poddaniu się liposukcji jest wybór specjalisty którego umiejętnościom mamy zaufać. Powinien to być certyfikowany chirurg, najlepiej ze sporym doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegu metodą którą nam proponuje. Tak jak w przypadku każdej innej operacji plastycznej decyzji nie można podejmować pochopnie. Najpierw trzeba dowiedzieć się nie tylko jakie będą efekty zabiegu ale także poznać ryzyko możliwych powikłań.
Tak naprawdę liposukcja nie jest zabiegiem z którego mogą skorzystać wszyscy. Nie można traktować jej jako metody na pozbycie się nadmiarów wagi. W rzeczywistości służy do wymodelowania tych partii ciała których nie udaje nam się wyrzeźbić poprzez ćwiczenia i przestrzeganie zdrowej diety.
Jak każdy zabieg chirurgiczny, także liposukcja wiąże się z pewnymi zagrożeniami i niedogodnościami które trzeba sobie uświadomić. Zazwyczaj pacjent będzie musiał doświadczyć pooperacyjnego bólu i dyskomfortu związanego z występowaniem mniejszych lub większych obrzęków i zasinień. Trzeba liczyć się z możliwością występowania krwawienia z ran pooperacyjnych, nagłym podwyższeniem temperatury ciała które może być oznaką infekcji, przebarwieniami w okolicach ran czy zwiększonym bólem jaki jest zwykle odczuwany w przypadku infekcji. Uszkodzenie niektórych nerwów może skutkować pojawieniem się zwiększonego mrowienia lub odrętwienia. Zwiększony, ciężki obrzęk może wskazywać na tworzenie się krwiaka i wymagać będzie szybkiego kontaktu z chirurgiem który przeprowadzał zabieg.
Jak widzisz liposukcja pomimo swej niezwykłej skuteczności nie jest zabiegiem, który za dotknięciem czarodziejskiej różdżki szybko i bezproblemowo odmieni wygląd Twojego ciała. Trzeba się do niej przygotować. Przebieg procesu rekonwalescencji, szybkość gojenia się ran, powikłania jakie mogą się pojawić w dużej mierze zależą od wiedzy i zachowania samego pacjenta. Przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza jest jednym z warunków udanego zabiegu. Lekarzem specjalizującym się w zabiegu liposukcji, jest doktor Tadeusz Witwicki.

O liposukcji

Obecnie żyjemy w świecie, w którym wygląd i zdrowie jest kluczowe dla odniesienia sukcesu. Wygląd zewnętrzny jest kluczowy dla naszego powodzenia najczęściej w życiu prywatnym i zawodowym - takimi poglądami kieruje się mnóstwo osób. To właśnie osoby myślące w ten sposób trafiają, w związku ze swoimi przekonaniami, na stół operacyjny. Wycinają sobie kawałki swojego ciała, aby ładniej wyglądać, bez względu na towarzyszący tym zabiegom ból oraz cierpienie lub chociażby długotrwały dyskomfort. Przykładem takiego zabiegu jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu z powierzchni ciała. Jest to zabieg dość kosztowny, dlatego obecnie stosunkowo niewiele osób korzysta z jego dobrodziejstw, jednak można się spodziewać, że wraz z upowszechnieniem tego zabiegu i wzrostu konkurencji, ceny będą maleć i już niedługo liposukcja będzie dostępna dla każdego. Wyróżniamy kilka rodzajów liposukcji. Najczęściej stosowane techniki to: Technika PAL, UAL, Tumescent, Wet, liposukcja Tradycyjna, czyli sucha, a także liposukcja laserowa. Liposukcja polega na laserowym odsysaniu tłuszczu, niczego się nie wycina, dlatego zabieg ten należy do najmniej inwazyjnych. Jest to zabieg, który ma na celu modelowanie sylwetki, nie jest to zabieg odchudzający w żadnym wypadku. Jest to szybkie pozbycie się tkanki tłuszczowej za pomocą laserów. Tkanka tłuszczowa, dzięki zabiegowi liposukcji, zostaje zbita w małe granulki, następnie ten tłuszcz jest usuwany z organizmu. Istnieje wiele osób, które całkowicie zaprzeczają skuteczności liposukcji. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które mają ogromne problemy z pozbyciem się tkanki tłuszczowej i żadna dieta ani ćwiczenia nie pomagają w tym procesie. Efekty tego zabiegu są trwałe, ale należy również o siebie dbać, aby wszystkiego nie zniweczyć. Jeśli nadal będziemy prowadzili niezdrowy tryb życia, efektów liposukcji można już nie dostrzegać po dwóch miesiącach od powrotu do starego, nieefektywnego trybu życia polegającego na przykład na objadaniu się lub na unikaniu wysiłku fizycznego. Należy jednak mieć na uwadze to, że tkanka tłusta, która została osuniętą z organizmu, sama nie odtwarza się raczej. Efekt jojo po liposukcji dotyczy osób, które namnażają sobie nowe partie tkanek, niwecząc tym samym efekt poprzedniego zabiegu. Obecnie medycyna estetyczna dysponuje takimi metodami wykonywania liposukcji, że możliwa jest praktycznie bezwzględna kontrola nad tym, które elementy naszego ciała zostaną odsączone z tłuszczu oraz w jakim wymiarze. To wszystko brzmi dość optymistycznie dla osób, które mimo rozpaczliwych starań nie są w stanie obniżyć swojej wagi i pozbyć się brzucha lub tłuszczu z ud.

wiecej do poczytania http://www.chplast.com.pl/zabiegi/liposukcja