Nazwa użytkownika

Stronę napędza Drupal

Jesteś tutaj

Strona główna

odsysanie tłuszczu

O liposukcji

Obecnie żyjemy w świecie, w którym wygląd i zdrowie jest kluczowe dla odniesienia sukcesu. Wygląd zewnętrzny jest kluczowy dla naszego powodzenia najczęściej w życiu prywatnym i zawodowym - takimi poglądami kieruje się mnóstwo osób. To właśnie osoby myślące w ten sposób trafiają, w związku ze swoimi przekonaniami, na stół operacyjny. Wycinają sobie kawałki swojego ciała, aby ładniej wyglądać, bez względu na towarzyszący tym zabiegom ból oraz cierpienie lub chociażby długotrwały dyskomfort. Przykładem takiego zabiegu jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu z powierzchni ciała. Jest to zabieg dość kosztowny, dlatego obecnie stosunkowo niewiele osób korzysta z jego dobrodziejstw, jednak można się spodziewać, że wraz z upowszechnieniem tego zabiegu i wzrostu konkurencji, ceny będą maleć i już niedługo liposukcja będzie dostępna dla każdego. Wyróżniamy kilka rodzajów liposukcji. Najczęściej stosowane techniki to: Technika PAL, UAL, Tumescent, Wet, liposukcja Tradycyjna, czyli sucha, a także liposukcja laserowa. Liposukcja polega na laserowym odsysaniu tłuszczu, niczego się nie wycina, dlatego zabieg ten należy do najmniej inwazyjnych. Jest to zabieg, który ma na celu modelowanie sylwetki, nie jest to zabieg odchudzający w żadnym wypadku. Jest to szybkie pozbycie się tkanki tłuszczowej za pomocą laserów. Tkanka tłuszczowa, dzięki zabiegowi liposukcji, zostaje zbita w małe granulki, następnie ten tłuszcz jest usuwany z organizmu. Istnieje wiele osób, które całkowicie zaprzeczają skuteczności liposukcji. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które mają ogromne problemy z pozbyciem się tkanki tłuszczowej i żadna dieta ani ćwiczenia nie pomagają w tym procesie. Efekty tego zabiegu są trwałe, ale należy również o siebie dbać, aby wszystkiego nie zniweczyć. Jeśli nadal będziemy prowadzili niezdrowy tryb życia, efektów liposukcji można już nie dostrzegać po dwóch miesiącach od powrotu do starego, nieefektywnego trybu życia polegającego na przykład na objadaniu się lub na unikaniu wysiłku fizycznego. Należy jednak mieć na uwadze to, że tkanka tłusta, która została osuniętą z organizmu, sama nie odtwarza się raczej. Efekt jojo po liposukcji dotyczy osób, które namnażają sobie nowe partie tkanek, niwecząc tym samym efekt poprzedniego zabiegu. Obecnie medycyna estetyczna dysponuje takimi metodami wykonywania liposukcji, że możliwa jest praktycznie bezwzględna kontrola nad tym, które elementy naszego ciała zostaną odsączone z tłuszczu oraz w jakim wymiarze. To wszystko brzmi dość optymistycznie dla osób, które mimo rozpaczliwych starań nie są w stanie obniżyć swojej wagi i pozbyć się brzucha lub tłuszczu z ud.

wiecej do poczytania http://www.chplast.com.pl/zabiegi/liposukcja

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Jednym z zabiegów chirurgii plastycznej jest liposukcja polegająca na odsysaniu nadmiaru zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Procedura ta nie jest nakierowana na odchudzanie, lecz na pomoc w modelowaniu sylwetki poprzez likwidowanie złogów tłuszczowych i nie może zastąpić prawidłowego odżywiania oraz aktywności fizycznej, które są konieczna dla utrzymania uzyskanych efektów. Obecnie możliwe jest przeprowadzenie liposukcji jedną z kilku metod zależnie od ilości planowanego do odsysania tłuszczu oraz od indywidualnych wskazań lekarskich. Podstawową metoda znana jest, jako liposukcja klasyczna, w której w wybrane miejsca wprowadzana jest kaniula połączona z specjalnym aparatem wytwarzającym podciśnienie w wyniku, czego następuje zasysanie tłuszczu. Rozwinięciem tej metody jest liposukcja wibracyjna, która wykorzystuje urządzenie powodujące ruch kaniuli przód- tył, co skutecznie pomaga w uwalnianiu tkanki tłuszczowej z otaczających komórek, dzięki czemu zabieg jest znacząco skuteczniejszy i pozwala na odsysanie większej ilości tłuszczowej z trudniej dostępnych miejsc. Kolejnym rodzajem zabiegu jest liposukcja laserowa, która wykorzystuje fakt, iż właściwie skierowane światło laserowo posiadające prawidłowo dobraną długość fali rozpuszcza tkankę tłuszczową i jednocześnie poprzez koagulację powoduje zamknięcie naczyń, dzięki czemu pacjent doznaje znacznie mniejszych urazów wewnętrznych.
Pojawienie się kolejnej metody liposukcji, w której wykorzystuje się wspomaganie strumieniem wody pozwoliło na wprowadzenie autoprzeszczepów tkanki tłuszczowej, która pobrana z jednego miejsca może zostać wykorzystana do poprawy wyglądu innej partii ciała. Szczególne popularne jest wykorzystanie tak pozyskanej tkanki w zabiegach powiększania piersi. W czasie liposukcji wspomaganej strumieniem wody w początkowej fazie zabiegu kanaliom podawany jest roztwór, którego zadaniem jest znieczulenie miejsca prowadzenia zabiegu, uwolnienie tkanki tłuszczowej z otaczających ją komórek jej rozpuszczenie oraz zwężenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu uzyskuje się znaczące zmniejszenie krwawienia. W porównaniu do innych metod liposukcji, w metodzie wspomaganej roztworem następują znacznie mniejsze uszkodzenia tkanek włóknistych takich jak nerwy i naczynia krwionośne. Każdy zabieg liposukcji zaliczany jest do metod inwazyjnych obarczonych ryzykiem powikłań. Jednym ze sposobów na ich uniknięcie jest noszenie przez pacjentów specjalnych ubrań uciskowych. W zależności od tego jak poważny był zabieg noszenie tego rodzaju ubrania może być wskazana do trzech miesięcy.