Nazwa użytkownika

Stronę napędza Drupal

Jesteś tutaj

Strona główna

liposukcja smart lipo

Co trzeba wiedzieć decydując się na zabieg liposukcji ?

efekty liposukcji

Jedną z najważniejszych rzeczy przy podejmowaniu decyzji o poddaniu się liposukcji jest wybór specjalisty którego umiejętnościom mamy zaufać. Powinien to być certyfikowany chirurg, najlepiej ze sporym doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegu metodą którą nam proponuje. Tak jak w przypadku każdej innej operacji plastycznej decyzji nie można podejmować pochopnie. Najpierw trzeba dowiedzieć się nie tylko jakie będą efekty zabiegu ale także poznać ryzyko możliwych powikłań.
Tak naprawdę liposukcja nie jest zabiegiem z którego mogą skorzystać wszyscy. Nie można traktować jej jako metody na pozbycie się nadmiarów wagi. W rzeczywistości służy do wymodelowania tych partii ciała których nie udaje nam się wyrzeźbić poprzez ćwiczenia i przestrzeganie zdrowej diety.
Jak każdy zabieg chirurgiczny, także liposukcja wiąże się z pewnymi zagrożeniami i niedogodnościami które trzeba sobie uświadomić. Zazwyczaj pacjent będzie musiał doświadczyć pooperacyjnego bólu i dyskomfortu związanego z występowaniem mniejszych lub większych obrzęków i zasinień. Trzeba liczyć się z możliwością występowania krwawienia z ran pooperacyjnych, nagłym podwyższeniem temperatury ciała które może być oznaką infekcji, przebarwieniami w okolicach ran czy zwiększonym bólem jaki jest zwykle odczuwany w przypadku infekcji. Uszkodzenie niektórych nerwów może skutkować pojawieniem się zwiększonego mrowienia lub odrętwienia. Zwiększony, ciężki obrzęk może wskazywać na tworzenie się krwiaka i wymagać będzie szybkiego kontaktu z chirurgiem który przeprowadzał zabieg.
Jak widzisz liposukcja pomimo swej niezwykłej skuteczności nie jest zabiegiem, który za dotknięciem czarodziejskiej różdżki szybko i bezproblemowo odmieni wygląd Twojego ciała. Trzeba się do niej przygotować. Przebieg procesu rekonwalescencji, szybkość gojenia się ran, powikłania jakie mogą się pojawić w dużej mierze zależą od wiedzy i zachowania samego pacjenta. Przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza jest jednym z warunków udanego zabiegu. Lekarzem specjalizującym się w zabiegu liposukcji, jest doktor Tadeusz Witwicki.